Doporučení k vybavení na výpravy

Krosna – za nás nejdůležitější investice. Vřele doporučujeme koupit dětskou, přizpůsobenou vzrůstu, váze a pohlaví dítěte, vybírat v kamenných prodejnách po radě prodavačů. Za příznivou cenu se dá koupit např. v Decathlonu – dobrá osobní zkušenost. Na víkendovou výpravu by měl bohatě stačit objem cca 40 l. Jeden z nejdůležitějších prvků na krosně je bederní pás – při jeho správném využití je minimální riziko poškození zad. 

Boty – je vhodné, aby mělo dítě na víkendové akce pevné boty – jsme často na výletech v přírodě. Ideální jsou ty trekové, pro celoroční nošení jsou vhodnější kotníkové (navíc drží pevný kotník). Za dobrou cenu se dají opět pořídit v Decathlonu.

Spacák – obvykle spíme ve zděných budovách, tudíž stačí dítěti koupit nějaký třísezónní spacák – není nutné, aby byl dětský (ty bývají však lehčí). Kladná osobní zkušenost vedoucích je se značkou Pinquin a Mammut.

Karimatka – je jedno, jestli pěnová, nebo nafukovací. Pokud dítěti nevadí spát na tvrdší podložce, je ideální pěnová vzhledem k nízké hmotnosti i ceně.